31 січня

Інформує центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

                          Прийміть дитину в родину

 

  Це не просто гарне гасло, це крик душі кожної дитини - сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

  В останні роки в Україні досить актуальною стала проблема дитячого сирітства. Переважна більшість дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовані в інтернатні заклади. Проте на сьогоднішній день пріоритети надаються не збільшенню кількості державних інтернатних закладів, а розвитку сімейних форм виховання. Держава створила систему підтримки та виховання таких дітей у вигляді прийомних сімей, патронатних сімей, дитячих будинків сімейного типу, коли дитина виховується в сім’ї людей, готових виконувати роль батьків.

  Прийомна сім’я – це одна із форм влаштування дітей , в якій прийомні батьки беруть на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти живуть у такій сім’ї до досягнення повноліття або до 23 років, якщо вони навчаються у ВУЗі

  Дитячий будинок сімейного типу формується і діє за таким же принципом з різницею, що дітей може бути розміщено від 5 до 10. Діти, які виховуються у прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу не втрачають статус дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування , за ними зберігаються всі пільги передбачені законодавством України. Крім того, держава призначає сім’ї допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення прийомним батькам, а також надає соціальний супровід ( постійну консультативну допомогу фахівця соціальної роботи).

  Для щастя цих дітей потрібно так мало: привітна посмішка і надія на краще майбутнє. Кожен з вас може стати тією надією для таких дітей, кожен може врятувати  їх від самотності, подарувати віру і радість життя.

  Зважтеся на цей крок. Ваша дитина чекає на вас.

 

  За інформацією з приводу створення прийомної сім’ї  звертатися до Жмеринського районного центру соціальних служб для сім’ї , дітей і молоді за адресою: м. Жмеринка, вул. Урицького,23.