22 березня

Жмеринщина відзначила 95 річний ювілей

Велика ювілейна подія – 95- а річниця утворення нашої малої Батьківщини – Жмеринського району зібрала громадськість 22 березня 2018 року в районному будинку культури, де відбулося урочисте зібрання. Це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди - в краю з особливим колоритом, славною історією та кращими українськими традиціями.

З вітальною промовою перед учасниками зібрання виступив голова Жмеринської районної державної адміністрації Олег Легеза. Його доповідь була присвячена історії Жмеринського краю та сучасним подіям, відомим постатям та тим, хто своєю невтомною, непоказною працею примножують славу рідного краю. А історія сучасного Жмеринського району розпочинається з постанови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету від 7 березня 1923 року «Про адміністративно-територіальний поділ», згідно якої була утворена Вінницька округа. До неї увійшли новоутворені райони: Жмеринський, Межирівський та Станіславчицький. Згодом вони були об’єднані в один.

Урочистості і святковий концерт були підготовлені працівниками районного будинку культури, районного будинку творчості школярів та юнацтва, його вихованцями, а також творчими вчительськими і учнівськими колективами загальноосвітніх шкіл.

В фойє районного будинку культури були розгорнуті виставкові експозиції, підготовлені бібліотечними та музейними установами, присвячені історії краю та його видатним постатям.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації ювілейними медалями, Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради і одноразовою грошовою винагородою відзначено 65 заслужених жителів району, які зробили вагомий особистий внесок у його розвиток.

Браїлівчани отримали 4 нагороди з рук керівників району. З нагоди свята були нагороджені: Власюк Микола Андрійович, Резедент Валерій Дмитрович, Слободенюк Надія Пантелеймонівна, Нагорний Василь Григорович. Від імені браїлівчан вітаємо їх та дякуємо за багаторічну сумлінну працю.