11 травня

Увага! Важливі зміни у призначенні субсидії


 КОГО ТОРКНУТЬСЯ ЗМІНИ У СФЕРІ НАДАННЯ СУБСИДІЙ


    З 1 травня почали діяти нові правила щодо нарахування субсидій. Тому мешканцям нашого рарайону,  які отримують цю державну допомогу, потрібно звернутись до вас відповідальних осіб.«27 квітні 2018 року Урядом прийнята Постанова Кабінету Міністрів, яка регламентує деякі нові правила щодо нарахування субсидій. Ми хочемо донести їх до Вас, щоб процес оформлення субсидій відбувався спокійно і без ажіотажу. Всі, хто має право на субсидію, отримають цей вид допомоги з 1 травня навіть в тому випадку, якщо оформлять її в кінці цього місяця».

Найважливіші зміни стосуються того, кому субсидія призначатися не буде. Таких категорій населення є декілька:

  1. Якщо ви проживаєте у квартирі, площа якої понад 120 квадратних метри, або в будинку розміром понад 200 квадратних метрів – житлову субсидію призначати не будуть. Не зважатимуть навіть на те, якщо нерухомість перейшла як подарунок чи спадок. Винятками з цього правила є лише будинки сімейного типу та багатодітних родин.
  2. Якщо у власності будь-кого із складу домогосподарства є автомобіль, який підлягає державній реєстрації та є не старшим п’яти років (тобто дата випуску автівки повинна бути не пізніше 1 травня 2013 року). Винятком у цьому випадку є ті авто, які придбані службами соцзахисту та за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.
  3. Залишаються певні обмеження, які стосуються одноразовї купівлі чи оплати товарів та послуг на суму 50 тисяч гривень та більше. Однак тут є нововведення: набуття права власності на земельну ділянку, авто, квартиру тощо, які було придбано в інший законний спосіб – це може бути спадщина, дарування та інші випадки, – тепер враховуватимуть при визанченні субсидії.
  4. Звичайно, субсидію не призначатимуть за наявності заборгованості щонайменше у 340 гривень. Однак, планується, що тепер визначатимуть оплату обов’язкової частки, яку необхідно буде оплатити, аби не втратити пільги.

 

 Якщо при цій обов’язковій частці буде заборгованість, яка перевищуватиме 340 гривень – ми теж субсидію не призначатимемо

Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї членів домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду і в цьому періоді взагалі відсутні доходи, або якщо вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати. Субсидію також не призначать, якщо такі громадяни не сплатили єдиний соціальний внесок  у розмірі 819 гривень.

Хоча нововведення є на перший погляд досить жорсткими, але при Жмеринській райдержадміністрації є спеціальна комісія, яка розглядатиме окремі випадки і чи можливо зробити виняток для людини та призначити субсидію. Єдиним критерієм, який комісія не зможе розглянути – наявність житла із завеликою площею.

– Якщо людина перебуває у складних життєвих обставинах, які викликані, наприклад, хворобою і має підтвердження лікарської консультативної комісії, то такий випадок може розглядатися комісією і, як виняток, можливо призначать житлову субсидію.

 

– Якщо є непрацездатна людина, яка не отримувала жодних доходів і не перебуває у центрі зайнятості, але хоче отримувати субсидію, то їй необхідно звернутися до Пенсійного фонду, сплатити за два місяці єдиний внесок, показати нам цю сплату і після цього ми можемо призначати субсидію. Але при розрахунку, в дохід ми врахуємо три прожиткових мінімуми.

Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості, а громадянам працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний,  тому що  насправді працює без оформлення в Україні або навіть а кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми – 5286 гривень, а це дещо змешить ймовірність отримання субсидії.

До речі, навіть після призначення субсидії, людина щомісячно має сплачувати цей єдиний внесок, адже соціальні служби будуть перевіряти добросовісність громадян. Тобто, якщо людина сплатила за два місяці, отримала субсидію і потім не сплатила внесок – субсидію заберуть.

 

         Це вирівняє ситуацію, де є «тіньові» доходи. Тобто або є відкрита заробітна плата, або ти сплачуєш соціальний внесок і цей соціальний внесок у Пенсійний фонд складає 819 гривень. Лише після цієї оплати людина матиме право на субсидію,

Разом з цим,  що для деяких категорій населення призначення субсидій полегшиться. Так, раніше внутрішньо переміщені особи, які орендують житло не могли отримати субсидію через те, що власники житла не бажали укладати договір про оренду. Тепер їм буде простіше – необхідно лише надати заяву та декларацію, де вказати кількість фактично проживаючих осіб. Однак соціальні служби прийдуть з перевіркою. До речі, орендодавцям необхідно буде отримати інформацію про доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, вказувати в деклараціях в новій графі «інші доходи».

Ми перевіряємо все. Якщо вони нам повідомили, що у них проживає фактично п’ять чоловік, то ми їх усіх маємо побачити. Якщо ми прийшли і застали лише одну людину, а четверо десь у роз’їздах, то зрозуміло, що ми їх не бачимо і не знаємо чи вони насправді проживають,

Ще одним нововведенням є врахування доходу членів сім’ї, а не фактично проживаючих в помешканні.

Пояснимо на прикладі: якщо є родина з трьох осіб – дружина, чоловік (в офіційному шлюбі) та дитина, але у квартирі зареєстровані лише жінка з дитиною, а чоловік приписаний до іншого житла – при розрахуванні розміру субсидії для помешкання жінки врахують доходи чоловіка, однак соціальні нормативи проживання на нього не розраховуються. На сім’ю виділяють 48,8 квадратних метрів і ще 13,65 на кожну зареєстровану особу (наприклад, дитину). Тому, у такому випадку, врахують соціальні нормативи як 48,89 + 13,65 кв.м., однак на чоловіка ці нормативи не розповсюджуються. І навпаки, якщо чоловік вирішить отримати субсидію для свого помешкання, де не приписана його дружина – доходи жінки все одно братимуть до розрахунку.

Окремі зміни стосуватимуться пенсіонерів. Для них доходи у вигляді пенсій враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць перед зверненням.

– До речі, якщо раніше були в квартирі лише пенсіонери, які зверталися на комісію із заявою і ми могли їм дати субсидію на всю площу, наприклад, у 80 квадратних метрів, то тепер субсидію нараховуватимуть на дещо меншу площу. По нормі, на одну людину виділяють 48,8 квадратних метрів житлової площі, до неї додадуть ще 30% від цієї норми і отримають площу у 63 квадратних метри, на яку нарахують субсидію, а різницю, яка залишається, людина має сплачувати самостійно.

 

До речі, що протягом 30 днів усі субсидіанти мають звернутися до управління, аби повідомити про будь-які зміни або ж фактично переукласти договір та перевірити чи не втратять вони субсидію через нововведення.

Зокрема, якщо у них відбулися зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні, зміни у складі домогосподарства, зміни переліку отримувачів житлово-комунальних послуг, умов їх надання, зміни переліку витрат на управління багатоквартирних будинком, зміна управителя будинку, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання тощо.

– Уся інформація, надана громадянами буде перевірятися структурними підрозділами у вигляді запитів. Після прийому документів ми будемо робити запити до державної фіскальної служби, до Пенсійного фонду, до Міграційної служби, Держпрпостаноикордонслужби і вже звіримо все, що людина задекларувала та вказала у заяві.

 

 Управління соціального захисту Жмеринської РДА