10 липня

Інформація для виробників молока

Управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації роз’яснює, що з 1 липня 2018 р. ніяких заборон на закупівлю молока ІІ ґатунку від особистих селянських господарств не вводиться.
Відповідно наказу Національного органу стандартизації № 188 від 27.06.2018 р. 27 червня 2018 р. (додається), за зверненням Міністерства аграрної політики та продовольства України, подовжено термін приймання молока ІІ ґатунку на харчові цілі до 1 січня 2020 р.
З 1 січня 2019 р. вступає в дію новий ДСТУ 3662:2018 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», але лише в частині вимог до молока екстра, вищого та першого ґатунків.
ДСТУ 3662–97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» в частині вимог до молока другого ґатунку скасовується з 1 січня 2020 року. Але
з цієї дати буде встановлено дворічний перехідний період, на протязі якогомолоко ІІ ґатунку буде прийматися, але виключно на технічні цілі (корма для тварин, казеїн тощо).
Таким чином, у особистих селянських господарств є 3,5 роки, щоб провести відповідну роботу по підвищенню якості виробленого молока. Для цього достатньо дотримуватися елементарних гігієнічних правил: мити руки,
дезінфікувати молочну тару, утримувати тварин в чистоті та при здоров’ї.
Рекомендації щодо належного ручного доїння розроблені швейцарсько-українським проектом SAFOSO (додається).
 
Начальник управління
агропромислового та економічного
розвитку Катерина ЦАБАК