8 жовтня

До відома громадян!!!

До відома громадян!!!

 

Щодо обов’язковості укладання договорів на вивезення побутових відходів Браїлівська селищна рада інформує про те, що згідно з чинним законодавством України, а саме:

  • Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники  або  наймачі,  користувачі,  у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають  договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових  відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території Браїлівської селищної ради є КП «Браїлів-комунсервіс».

  • Згідно з п.1 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укласти договір на надання житлово-комунальних послуг. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.
  • Згідно  Правил благоустрою та утримання територій селища Браїлів, юридичні та фізичні особи зобов’язані укладати договори на надання житлово-комунальних послуг, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Таким чином до порушень цих Правил відноситься відсутність у підприємств, установ, організацій, підприємців, громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

Порушення Правил благоустрою та утримання територій селища Браїлів тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

  • Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн).

Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою та утримання територій селища Браїлів і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в КП «Браїлів-комунсервіс», для укладення такого договору.

У разі неукладення договорів на вивезення побутових відходів громадянами до 22.10.2018 року, щодо порушників будуть застосовані грошові стягнення, передбачені Законодавством України!